Osteochondrozė: simptomai ir gydymas

Osteochondrozė – Šiais laikais stuburo ligomis skundžiasi tikrai ne tik tie, kur dirba aktyvų fizinį darbą, kasdien kilnoja didelius sunkumus bei visą dieną praleidžia ant kojų. Vis daugiau žmonių, kurie dirba sėdimą darbas prie kompiuterio, skundžiasi kaklo bei juosmens skausmais, kurių sutvarkyti su vaistais labai dažnai neįmanoma.

Gydytojai pastebi, kad su kaklo arba juosmens skausmais vis dažniau kreipiasi jauni žmonės. Problema – lėtas gyvenimo tempas ir per mažas fizinis aktyvumas. Paprasčiausiai jauni žmonės visą dieną praleidžia prie kompiuterio, o tuo tarpu vakare, grįžę po darbų, vėl sėda prie kompiuterio ir taip alina ne tik akis, tačiau ir stuburą. Reakcija į tokį gyvenimo tempą dažniausiai yra nemalonūs skausmai, kurių nepavyksta suvaldyti net ir vaistais. Dažniausiai tenka keisti gyvenimo būdą. Tačiau apie viską nuo pat pradžių…

Kas yra osteochondrozė?

Stuburo osteochondrozė – tarpslankstelinė stuburo liga, kuri pažeidžia stuburą ir negydoma dažnai tampa lėtine, viso gyvenimo problema. Jeigu anksčiau ši liga dažniausiai atsirasdavo dėl per greitai susidėvimų tarpslankstelinių diskelių dėl amžiaus, tai šiuo metu šia liga labai dažnai serga ir jauni žmonės.

Tiesa, ši liga atsiranda ne tik dėl labai aktyvaus arba labai pasyvaus gyvenimo tempo. Jai įtaką gali daryti ir nutukimas, taip pat, paveldimumas, įvairios stuburo traumos, net ir kitos ligos, kurios daro įtaką stuburo problemoms. Sergant šia liga tarpslanksteliniai diskai po truputį tampa vis plokštesni, o tarpai tarp slankstelių – vis mažesni. Kadangi ilgainiui diskeliai pradeda spausti nervus bei dažnu atveju ir kraujagysles – kyla labai nemalonus skausmas, formuojasi kaulinės ataugos.

Pačioje pradžioje dažnas jaučia labai nemalonų ir aštrų skausmą, kuris dažniausiai lydį po didesnio fizinio krūvio arba kiekvieną dieną, jeigu problema – per mažas fizinis aktyvumas. Bet kuriuo atveju ši liga yra gydoma suderinus kompleksines priemones, tad konsultacija su specialistu – būtina.

Osteochondrozės tipai

Ligos tipai priklauso nuo to – kokiais simptomais žmogus skundžiasi. Kol vienus kankina vos vienas arba du simptomai, todėl ligos diagnozavimas užtrunka, tuo tarpu kiti gali “pasigirti” visais pagrindiniai simptomais, kurie iškart nurodo, kad tai yra ši liga. Juolab, kuo daugiau simptomų – tuo konkretesnis tipas yra nustatomas.

Patys pagrindiniais šios ligos simptomai yra:

  • Nugaros, kaklo, juosmens skausmas.
  • Taip pat minėtose vietoje dažniausiai pajaučiamas nemalonus sustingimas, atrodo, kad judėjimas tampa problema.
  • Labai dažnai skausmas suaktyvėja keičiantis orui. Ypač, kai po šiltų dienų ateina vėsesnės.
  • Kai kurie skundžiasi nemiga bei prasta nuotaika.
  • Labai dažnai žmonėms skauda galvą, akis, smilkinius bei kitas vietas.
  • Žmogus jaučiasi piktas, kadangi jį vargina skausmai, kurių nepavyksta sutvarkyti net ir vaistais.

Egzistuoja keli šios ligos tipai, kurie nustatomi diagnozavus probleminę vietą. Pacientas pats puikiai jaučia – kurią vietą jam skauda, tad lokalizacija nustatoma greitai.

  1. Kaklo osteochondrozė. Tai vienas labiausiai paplitusių osteochondrozės tipų. Kartu su nemaloniu kaklo skausmu dažniausiai pasireiškia ir šie simptomai: suprastėjusi rega ir net klausa, žmogui gali sutrikti eisena, jis gali jausti nuolatinis galvos svaigimą ir net netekti sąmonės, skausmas gali plisti į rankas arba kojas, pirštai gali tirpti, kai kurie skundžiasi ir prikimusiu balsu.
  2. Krutinės osteochondrozė. Šio tipo osteochondrozė pasitaiko retesniais atvejais. Dažniausiai ji atsiranda dėl netaisyklingos laikysenos, taip pat, stuburo iškrypimo, kurį gali iššaukti labai daug įvairiausių priežasčių. Žmogus labai dažnai jaučia ne tik dirginimą, tačiau jam sunku kvėpuoti, taip pat, juntamas ir krūtinės tirpimas.
  3. Juosmens osteochondrozė. Tai viena dažniausiai pasitaikanti liga, kuri gręsia asmenims, kurie aktyviai dirba fizinį darbą. Jaučiamas ne tik aktyvus, tačiau ir lėtinis, nuolatinis skausmas. Jis dažniausiai plinta į kojas, tačiau kai kuriais atvejais gali skaudėti rankas.
Sužinok daugiau:  Vitaminas D: Visa tiesa apie vitaminą

 

Žmogus dažniausiai susiduria ir su įvairiomis virškinimo problemomis, kai kuriais atvejais net pasireiškia seksualinė disfunkcija.
Priklausomai nuo ligos tipo pateikiamas ir tinkamiausias gydymo būdas.

Kitos stuburo ligos
Stuburo osteochondrozė tikrai nėra vienintelė stuburo liga. Kadangi egzistuoja ir daugiau kitų ligų, kurios persipina savo simptomais – diagnozuoti gali tik gydytojas.

Kitos dažnos stuburo ligos yra:

  • Stuburo išvarža.
  • Liumbalinė stenozė.
  • Spondilolistezė.

Osteochondrozės gydymo būdai: pratimai, liaudiškos priemonės

Pirmiausia rekomenduojame nebandyti gydytis patiems, kadangi labai dažnai tokie bandymai atsisuka atgal ir žmogui ne tik kad nepavyksta susitvarkyti su sveikatos problemomis, tačiau jų padaroma dar daugiau. Ypač tokiu atveju, kai įvairūs pratimai atliekami namuose be jokių gydytojo rekomendacijų.

Taigi, pirmiausia kreipkitės į gydytoją, kuris atliks visus reikalingus tyrimus ir pagal esamą situaciją pasiūlys labiausiai tinkamą gydymo būdą. Neegzistuoja vaistai, kurie galėtų pagydyti šią ligą, tačiau geriant vaistukus galima bent kiek sumažinti nemalonius skausmus. Dažniausiai skiriami priešuždegiminiais vaistukai, kai kuriais atvejais net ir antidepresantai, kadangi dažnas jaučiasi labai dirglus, kadangi junta nuolatinį skausmą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali rekomenduoti gerti net ir papildus, kurie padeda aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis.

Gydymo metu dažniausiai rekomenduojamas masažas ir siūloma išbandyti tam tikrus pratimus, kurie padeda susitvarkyti su šia nemalonia liga. Išmokus atlikti pratimus – reikia juos bandyti daryti ir namuose, kadangi dažniausiai pertraukos vėl iššaukia skausmą su kuriuo susitvarkyti reikia laiko.

Taip pat padeda raminanti vonia bei šildymas. Puikiai tiks įvairios vonelės, kurių metu ne tik šildoma skaudima vieta, tačiau ir skleidžiamas malonus kvapas, kuris padeda žmogui nusiraminti, o dažniausiai atsipalaidavus dingsta ir nemalonūs skausmai.

Osteochondrozė: dažniausiai užduodami klausimai

Atėję pas gydytoją dažniausiai pacientai užduoda tuos pačius klausimus. Trumpai juos susisteminome.

  1. Ar tai yra pagydoma liga?
    Tai yra lėtinė liga ir tinkamai išmokus ją suvaldyti – pamiršite, kad sergate, kadangi nejusite jokio diskomforto. Tačiau nesilaikant gydytojo rekomendacijų – liga gali kankinti reguliariai.
  2. Ar galima ją išgydyti vaistais?
    Vaistai padeda sumažinti nemalonus simptomus, tačiau apskritai jais išgydyti ligos yra neįmanoma.
  3. Ar procedūros yra kompensuojamos?
    Pradžioje tam tikras kiekis procedūrų yra kompensuojamas, tačiau vos kelios ir jos tikrai nepadės visiškai išgydyti nuo ligos. Taigi, jeigu negali sau leisti nuolatinio masažo, tokiu atveju siūlome išmokti darytis mankšteles namuose.
  4. Ar reikės keisti įprastą gyvenimo tempą?
    Dažniausiai ne tik reikia, tačiau ir būtina. Jeigu per mažai judate – judėti daugiau, o jeigu dirbate sunkų fizinį darbą – sumažinti tempus bei krūvius.
  5. Ar galiu gauti neįgalumą?

Dažniausiai ne, kadangi ši liga nesukelia papildomų problemų atliekant įprastas funkcijas. Žinoma, jeigu mokėsite su ja susitvarkyti. O kaip tai padaryti – rekomenduos gydytojas.
Gyvenkite sveikai, mylėkite save ir jokios ligos Jūsų nekankins!

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: