Venų varikozė: ar yra būdas išgydyti 2019 ? (Ekspertų nuomonė)

Varikozė – problema, kuri sukelia ne tik labai didelį skausmą bei diskomfortą, tačiau gali net apriboti žmogaus mobilumo funkciją. Trumpai tariant, venų varikozė yra kojų venų išsiplėtimas, kurį iššaukia venų vožtuvų nepakankamumas ir tuo pačiu dažnai – nesandarumas. Kadangi liga gali būti pirminė arba antrinė – priklausomai nuo lygio paskiriamas ir konkretus gydymas, taip pat gali atsirasti ir tam tikros komplikacijos. Bet kuriuo atveju savarankiškas gydymas visada yra žalingas, tad būtina kreiptis į specialistus.

Pačios ligos pradžioje

Ant kojų atsiradęs kapiliarų voratinklis pirmiausia suglumina dėl estetinių niuansų. Natūralu, kad žmonės pergyvena, kad kapiliarai gali išlikti tokie patys ryškūs ir traukti dėmesį. Visgi, didžiausia problema yra ne estetikoje, juolab, susitvarkius su šia problema kapiliarai vėl bus nematomi. Laiku negydant šios ligos estetika tampa mažiausia problema, kadangi gali išsivystyti kojų venų nepakankamumas bei kitos pavojingos komplikacijos. Akivaizdu, kad gydymas yra būtinas ir svarbus yra greitas gydymas.

Pirmo lygio liga yra įgimta, taigi, genetinė, tad jau vaikystėje pamatoma, kad vaikas turi šią problemą. Tai lemia silpnų venų ląstelių atsiradimą, kuris ilgainiui kelia nemalonus skausmas. Antrinis lygis dažniausiai yra įgytas, o jį gali iššaukti labai daug įvairių veiksnių.

Pačios ligos pradžioje dažniausiai juntamas nemalonus skausmas, kai kuriais atvejais tik kojų silpnumas. Daugelis teigia, kad kartu su skausmu pasireiškia ir neramių kojų sindromas, taip pat, kojas dažnai traukia mėšlungis. Žinoma, vienas pagrindinių šios ligos išdavikų yra pamėlusios kojos, gumbai, matomos venos.

varikoze

Kodėl atsiranda venų uždegimas – Varikozė?

Kalbant apie venų varikozę galime akcentuoti, kad prastas gyvenimo tempas visada iššaukia įvairias ligas ir venų varikozė yra viena iš jų. Tai reiškia, kad žmogus, kuris gyvena aktyviai, gali jaustis ramesnis, nes tikėtina, kad ši liga jo nepagaus.

Išskiriame pagrindines priežastis, kurios dažniausiai paskatina venų uždegimo ligas.

  • Visiškai natūralu kad amžius yra vienas pagrindinių veiksnių, kuris gali sukelti įvairias venų ligas. Deja, nei vienas nesame apsaugotas nuo senatvinių ligų, tačiau jeigu sveikai maitinsitės ir būsite visiškai aktyvus – sumažinsite tikimybę, kad ši liga Jums bus aktuali.
  • Taip pat vienas veiksnių, kuris gali iššaukti venų varikozę, yra nėštumas. Paprasčiausiai nėštumo metu sumažėja kraujo tekėjimas link dubens, tad to įtakoje kojos gali pradėti tinti.
  • Įdomu tai kad ši liga aktualesnė moterims. Dažniausiai į rizikos grupę patenka ne tik nėščios, tačiau taip pat ir moterys, kurios yra menopauzinio amžiaus. Kai kurios moterys tikina, kad priešmenstruaciniu metu taip pat venos plečiasi, pradeda skaudėti kojas. Džiugina, kad dažniausiai susirgus šios problemos dingsta. Gaila, kad dažnai iki kito mėnesio.
  • Jeigu asmuo yra nutukę, tai didina tikimybę, kad jis surigs šia liga, kadangi didelis svoris daro įtaką ir venoms, jos būna labiau apkrautos.

Gyvendami sveikai sumažinsite tikimybę susirgti šia liga.

Kojų venų ligos simptomai

Nors skirtingi pacientai išskiria ir skirtingus simptomus, visgi, juos susisteminus galima paminėti kelis pagrindinius, kurie nurodo, kad žmogų skatina kojų venų varikozė.

  • Pirmiausia pamatomi estetiniai pakitimai, kojos vietomis tampa melsvos arba rožinės spalvos.
  • Taip pat žmogus jaučia nemalonų kojų susukimą,
  • Kai kuriais atvejais jaučiamas net ir išgaubtumas.
  • Dažnai – sunkumas kojose, atrodo, kad vaikščiojimas tampa problematiškas.
  • Taip pat jaučiamas ir nemalonus deginimo bei pulsavimo jausmas.
  • Raumenų mėšlungis – dar vienas dažnai pasitaikantis simptomas.
  • Vejų kraujavimas pasitaiko ypač dažnai.
  • Kai kurie pastebi ir visos kojų odos spalvos pakitimus.
  • Skauda kojas po ilgo stovėjimo arba sėdėjimo, sunku pakeisti savo poziciją.
Sužinok daugiau:  Gripas - simptomai , gydymas ir profilaktika

Žinoma, gali pasitaikyti ir daugiau simptomų, lygiai taip pat jų gali būti ir mažiau. Svarbiausia laiku kreiptis į gydytojus, kurie apžiūrėtų kojas. Jeigu tai bus ne ši liga, gali būti ir kita, tad svarbiausia efektyvi reakcija į problemą.

Apie venas…

Šie keli faktai padės Jums geriau suprasti smulkmenas apie venas ir mitus, kurie kartais trukdo suvokti – kas yra ta venų varikozė.

  1. Kuo anksčiau kreipsitės į gydytojus – tuo didesnė tikimybė, kad liga bus greitai nugalėta. Štai todėl siūlome nelaukti ir kreiptis į profesionalus.
  2. Nors šiais laikais egzistuoja labai daug ligų, kurias iššaukia sėdimas darbas, tačiau venų problemos dažniausiai susijusios su stovimu darbu.
  3. Jeigu Jūsų giminėje yra atveju, kai buvo sergama šia liga, tokiu atveju profilaktinis patikrinimas tikrai labai rekomenduojamas.
  4. Tai, kad ši liga neatsiejama nuo stovėjimo dar nereiškia, kad sudėjimas yra geras būdas padedantis išvengti problemos. Fizinis aktyvumas yra būtinas, svarbiausia, normuoti jo kiekius, kad organizmas bei kojos per daug nepavargtų.
  5. Klaidingai galvojama, kad ši liga parodo, kad žmogus jau senas ir ji diagnozuojama tik moterims. Nors lytis ir amžius yra svarbūs veiksniai, tačiau tikrai nereiškia, kad tik vyresnio amžiaus moteris serga ši liga. Ji pasitaiko ir jauniems vyrams.

Venų varikozės gydymas

Egzistuoja ne vienas venų varikozės gydymo būdas. Prikaustomai nuo to – kokios priežastys iššaukė šią ligą ir kokio lygio ji jau yra – pasirenkamas ir konkretus gydymo būdas. Bet kuriuo atveju po konsultacijos su specialistu bus paprasčiau pasirinkti teisingai.

Vienas moderniausių būdų – gydymas lazeriu. Jis visiškai neskausmingas ir padeda pasiekti gana neblogų rezultatų. Tiesa, labiausiai rekomenduojamas dar ankstyvoje stadijoje. Taip pat galimas ir operacinis gydymas. Dažniausiai reikalingas tokiu atveju, kai žmogų liga kankina jau ne vienerius metus ir regresuoja.

Kai liga dar nėra labai intensyvi dažniausiai rekomenduojami vaistai, kurie mažina skausmą ir tuo pačiu skatinama keisti gyvenimo būdą. Jeigu liga kankina dėl nuolatos stovimo darbo – tokiu atveju teks keisti. O jeigu ji atsirado tik nėštumo metu, tikėtina, kad dings, tad svarbiausia rasti metodą, kuri padeda sumažinti skausmus ir išlaukti organizmo reakcijos po gimdymo.

Dažniausiai užduodami klausimai

 

Išsamius atsakymus gausite pasitarę su specialistais, kurie įvertinę kiekvieno asmens poreikius gali padėti tinkamai pasveikti kai sergate venų varikozė.

Dažniausiai pacientai atėję pas gydytoją užduoda jam šiuos klausimus, kurie yra susiję su kojų venų varikoze.

  1. Ar ši liga yra pagydoma?
    Liga tikrai yra pagydoma, tačiau reikia skirti laiko ir dažnai keisti gyvenimo būdą, kad pavyktų susitvarkyti su simptomais.
  2. Ar tai tik estetinė problema?
    Varikozė tikrai nėra tik estetinė problema, tad labai svarbu kuo greičiau kreipti į gydytojus. Tokiu atveju dings ne tik skausmai, tačiau ir nemalonūs voratinkliai.
  3. Ar ji daro įtaką mobilumo galimybei?
    Apskaitai – ne, tačiau dėl skausmo ir mėšlungio daugelis žmonių labai sumažina savo pasivaikščiojimus. Taigi, lyg ir ne, tačiau tuo pačiu – taip.
  4. Kuris gydymo būdas geriausias kai yra venų varikozė?
    Atsakyti negalime, kadangi kiekvienas ilgos atvejis yra labai įvairus ir priklausomai nuo problemos reikia pasirinkti ir tinkamiausią jos sprendimą.
  5. Ar venų varikozė gali būti gydoma terapiniu būdu?
    Taip, puikiai tiks žemiau nurodyti pratimai.

varikoze pratimai

Įvertinkite straipsnį

Spauskite kad Įvertinti.

Reitingas / 5. Balsavo: